Tak. W ramach projektu można realizować praktyki trwające 70 godzin lub dłużej, w zależności od potrzeb Twoich oraz praktykodawcy. Podczas pierwszej rozmowy powiedz praktykodawcy ile godzin praktyk chcesz zrealizować i razem ustalcie, czy to możliwe.
Tak. Możesz zgłosić się i wziąć udział w dowolnej liczbie praktyk.
To zależy od praktyk. Niektórzy praktykodawcy szukają więcej niż jednej osoby - w takim wypadku nic nie stoi na przeszkodzie, byś zrealizował/a je wspólnie ze znajomymi. Informacja o tym ile osób jest poszukiwanych na konkretne praktyki znajduje się w ogłoszeniu o nich.
Tak, praktykodawca wystawi wszystkie potrzebne Ci dokumenty. Ponieważ wymagania dotyczące zaliczenia praktyk są różne na różnych uczelniach, ustal z praktykodawcą z góry, jakich dokumentów będziesz potrzebować.
Nie. Za praktyki nie otrzymujesz wynagrodzenia. Pokrywamy jednak koszty dojazdu od miejsca praktyk, noclegu, jeśli jest on potrzebny, a także ubezpieczenia NNW i OC.
Generalnie nie. Zanim rozpoczniesz praktyki, ustal z praktykodawcą odpowiadający obu stronom harmonogram ich realizacji.
To zależy od praktykodawcy. Większość praktykodawców szuka osób o określonych umiejętnościach i wiedzy, a nie tylko studiujących określone kierunki. Jeśli widzisz ofertę praktyk, która Ci się podoba - zgłoś się i ustal z praktykodawcą szczegóły!
Tak, jednak środki, jakimi dysponujemy na pokrycie kosztów noclegów, przejazdów i ubezpieczenia osób realizujących praktyki przewidują 70-godzinne zaangażowanie. Istnieje możliwość zrealizowania kilku praktyk z tą samą osobą, co może pozwolić na pokrycie całości tych kosztów przez Federację Mazowia również przy dłuższych praktykach. Jeśli chcesz zgłosić dłuższe praktyki, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wspólnie zastanowimy się jak to najlepiej załatwić 🙂
Zaświadczenie o realizacji praktyk, a jeśli osoba o to poprosi, także list polecający. Ponadto powinniście uzupełniać dziennik praktyk. Wzory wszystkich potrzebnych dokumentów znajdują się w zakładce “Dokumenty”, jednak nie trzeba z nich korzystać - student/ka może mieć określone przez uczelnię wzory. Może się też okazać, że uczelnia wymaga od studentów i studentek realizujących praktyki dodatkowych dokumentów. Po stronie studenta i studentki leży ustalenie tego z Wami przed rozpoczęciem praktyk i zapewnienie wzorów odpowiednich dokumentów.
Ile chcesz! 🙂 Nie ma limitu liczby osób, które przyjmiesz na praktyki, wszystko zależy od Twoich potrzeb.
Tyle, ile potrzebujesz. Możesz zorganizować kilka różnych praktyk lub tę samą praktykę (to samo stanowisko, zakres odpowiedzialności) kilka razy. Możesz przyjmować na nie różne osoby lub kilka razy tę samą osobę.
650 zł za każde zorganizowane praktyki. Ponadto pokrywamy koszty ubezpieczenia NNW i OC dla studentów i studentek, a także ich koszty dojazdu do miejsca praktyk i noclegu, jeśli jest taka potrzeba.
Tak. Studenci i studentki zainteresowane praktykami będą zgłaszać się bezpośrednio do Was. Po rozmowie ze studentem lub studentką decyzja o tym, czy chcecie przyjąć daną osobę na praktyki zależy od Was.
Tak. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości Waszych oraz studentek i studentów 🙂
Tak. Skontaktuj się z nami, żeby ustalić szczegóły.
Masz jeszcze jakieś pytania? Projekt podoba Ci się, ale nie masz pewności jak student lub studentka może pomóc w Waszej organizacji? Skontaktuj się z nami i zastanowimy się wspólnie! 🙂
ul. Nowy Świat 34/5
00-363 Warszawa
Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.