logo

Asystent/asystentka mechanika rowerowego/mechaniczki rowerowej w Otwartym Warsztacie Rowerowym

Stanowisko:

Asystent/asystentka mechanika rowerowego/mechaniczki rowerowej w Otwartym Warsztacie Rowerowym

Organizacja:

Stowarzyszenie Mierz Wysoko

Miejscowość:

Warszawa

O praktykach

Zapraszamy na praktyki do Otwartego Warsztatu Rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko. Podczas praktyk włączymy Cię w działania w zakresie recyklingu, dzięki temu nauczysz się serwisowania rowerów, rozwiniesz też kompetencje miękkie i poznasz specyfikę działania organizacji pozarządowej.

Praktyki są bezpłatne, trwają co najmniej 70 godzin i odbywają się w Warszawie. Szczegóły związane z rozłożeniem godzin w czasie możemy ustalić indywidualnie. Praktyki są w pełni otwarte dla osób znających wyłącznie języki ukraiński, białoruski lub rosyjski.

Czym będziesz się zajmować

W ramach praktyk:

  • wesprzesz funkcjonowanie warsztatu rowerowego: punktu recyclingu rowerów, serwisu rowerowego oraz przestrzeni darmowych napraw rowerowych
  • będziesz pracować w punkcie recyclingu rowerów, czyli wykonywać naprawy rowerowe według poleceń mechaników/mechaniczek rowerowych wraz z przygotowaniem roweru do naprawy oraz przygotowaniem roweru przed wydaniem do użytku
  • będziesz asystować podczas darmowych warsztatów serwisowania rowerów
  • będziesz dbać o narzędzia i przestrzeń w całym warsztacie.

Czego oczekujemy

  • zainteresowania pracami manualnymi
  • gotowości do nauki krok po kroku

O organizacji

Otwarty Warsztat Rowerowy, powadzony przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko, to punkt recyklingu rowerów oraz przestrzeń, w której każda chętna osoba może za darmo samodzielnie naprawić swój rower.

Nasza idea jest prosta – łączymy niepotrzebne rowery z ludźmi poszukującymi sprzętu, którego zakup jest ekologiczny i wspiera działalność pożytku publicznego. Sprawiamy, że niepotrzebne jednoślady nie trafiają na śmietnik, a osoby poszukujące dla siebie roweru mają dostęp do dobrego sprzętu po pełnej naprawie i w przystępnej cenie. Co najważniejsze – dzięki recyklingowi rowerów Otwarty Warsztat Rowerowy może prowadzić codzienne darmowe działania dla wszystkich chętnych.

W Otwartym Warsztacie Rowerowym można bezpłatnie naprawić swój rower zupełnie samodzielnie lub również za darmo skorzystać z porad mechanika. Jeśli wiesz, jak wykonać naprawę, możesz przyjść od poniedziałku do piątku i skorzystać z wygodnej przestrzeni, stojaków do napraw, narzędzi serwisowych od tych podstawowych po bardziej specjalistyczne. Dla rowerów mamy też małe spa – myjnię, a dla rowerzystów i rowerzystek – czajnik i ekspres do kawy.

Osoby, które potrzebują pomocy podczas wykonania naprawy, zapraszamy na sobotnie Otwarte Warsztaty Rowerowe – wykwalifikowany mechanik/mechaniczka wraz z wolontariusz(k)ami krok po kroku doradzą, jak wykonać naprawę.

W Otwartym Warsztacie Rowerowym działa też serwis rowerowy, do którego można odpłatnie oddać rower do naprawy. Pracują u nas doświadczeni mechanicy, którzy zepsute części rowerowe, nawet najbardziej skomplikowane, zawsze starają się naprawić, a nie wymienić na nowe. Dbamy, by nasza przestrzeń była otwarta i bezpieczna dla wszystkich osób, mile widziane są też zwierzęta. Mówimy po angielsku, ukraińsku, rosyjsku i białorusku.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

  • praktyki częściowo dostępne dla osób z niepełnosprawnością motoryki
  • praktyki częściowo dostępne dla osób g/Głuchych, z koniecznością zapewnienia wsparcia asystenta-tłumacza lub używania aplikacji tłumaczącej
  • zapraszamy osoby niedosłyszące ze znajomością polskiego języka migowego zwłaszcza do pomocy przy warsztatach napraw rowerowych

Zgłoś się na tę praktykę

Wyślij zgłoszenie i kilka zdań o swojej motywacji do włączenia się w nasze działania na adres: zofia@mierzwysoko.org.pl.

Więcej informacji również pod numerem: +48 506 693 555.

Skip to content