logo

Badacz/badaczka w Fundacji Think Tank Miasto

Stanowisko:

Badacz/badaczka w Fundacji Think Tank Miasto

Organizacja:

Fundacja Think Tank Miasto

Miejscowość:

Warszawa

O praktykach

Zapraszamy na praktyki, podczas których włączymy Cię w prowadzone przez nas badania dotyczące przestrzeni publicznych. Wraz z pracownią architektoniczną przygotowaliśmy narzędzie do badania przestrzeni publicznych. Narzędzie jest cały czas testowane.

W najbliższym czasie będziemy prowadzić badania w Warszawie. Twoim zadaniem jest spędzenie w sumie około 16 h w terenie i wykonanie obserwacji, wywiadów, obliczeń. W następnym kroku zadaniem będzie przygotowanie sprawozdania z działań i podsumowania z badań. Praktyki mogą realizować wspólnie dwie osoby. Dzięki udziałowi w praktykach nauczysz się, jak planować badania terenowe, wykorzystywać narzędzia badawcze w praktyce, jak podsumować badania terenowe i jakie można z nich wyciągnąć wnioski.

Praktyki są bezpłatne, trwają co najmniej 70 godzin i odbywają się w Warszawie. Szczegóły związane z rozłożeniem godzin w czasie możemy ustalić indywidualnie.

Czym będziesz się zajmować

W ramach praktyk:

 • weźmiesz udział w szkoleniu
 • przeprowadzisz działania badawcze
 • podsumujesz dane
 • weźmiesz udział w spotkaniach podsumowujących badania

Czego oczekujemy

Poszukujemy osób, które:

 • mają status studentki/studenta uczelni warszawskich
 • są otwarte i komunikatywne
 • są dokładne, skrupulatne i systematyczne
 • mają gotowość do uczenia się
 • chcą wyjść w teren i spędzić tam czas
 • podzielają cele i misję fundacji
 • atutem będzie ukończony kurs z metodologii badań.

O organizacji

Fundacja Think Tank Miasto powstała, aby otaczająca nas przestrzeń była lepszym miejscem do życia. Prowadzimy dialog z użytkownikami i ekspertami, tak aby miejsca odpowiadały na potrzeby społeczności.

Stały zespół fundacji Think Tank Miasto to specjalistki z zakresu psychologii środowiskowej i socjologii z międzynarodowym wykształceniem. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w pracy nad projektami związanymi z przestrzenią miejską, planowaniem strategicznym i partycypacją społeczną.

Prowadzimy najwyższej jakości konsultacje społeczne, badania oraz szkolenia, wspierające dialog. Nasze działania mają na celu wzmacnianie głosu mieszkanek i mieszkańców w sprawach ich dotyczących. Wykorzystujemy wiedzę psychologiczną i analizę danych, aby lepiej zrozumieć miejsca i społeczności. Proponujemy praktycznie rozwiązania, w których komfort i dobrostan odbiorców jest najważniejszy. W naszych działaniach nastawione jesteśmy na efekt, który pozwala podejmować lepsze decyzje.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Ze względu konieczność pracy w terenie nie jesteśmy w stanie określić dostępności przestrzeni

Zgłoś się na tę praktykę

Wyślij zgłoszenie i kilka zdań o swojej motywacji do włączenia się w nasze działania na adres: kontakt@thinktankmiasto.pl.

Więcej informacji również pod numerem: +48 501 182 078.

Skip to content