Osoba do tworzenia baz danych i wsparcia magazynu w Fundacji Splot Społeczny

Stanowisko:

Osoba do tworzenia baz danych i wsparcia magazynu w Fundacji Splot Społeczny

Organizacja:

Fundacja Splot Społeczny

Miejscowość:

Warszawa

O praktykach

Uważasz, że na świecie jest wystarczająco dużo rzeczy? Wierzysz, że zamiast produkcji nowych możemy nauczyć się wykorzystywać te, które już mamy i pomagać im trafiać tam, gdzie są potrzebne? Te praktyki są dla Ciebie! 

Możesz wspólnie z nami działać na rzecz lepszej przyszłości planety i nas wszystkich. Będziesz brać udział w projektach związanych z  odzyskiem i ponownym wykorzystaniem zasobów oraz ich dystrybucją w społeczności. Podczas praktyk pomożemy Ci odkryć Twoje mocne strony i rozwijać różnorodne umiejętności.

Będziesz mieć okazję pracować z lokalną, oddolną organizacją społeczną, aby zdobyć doświadczenie i lepiej zrozumieć, jak działa trzeci sektor.

Praktyki są bezpłatne, trwają co najmniej 70 godzin i odbywają się w Warszawie. Szczegóły związane z rozłożeniem godzin w czasie możemy ustalić indywidualnie.

Czym będziesz się zajmować

Czy tak jak my kochasz porządek i wierzysz, że jest kluczem do odnalezienia się w skomplikowanych procesach? Doskonale zdajesz sobie sprawę, że usystematyzowane mechanizmy są bezpieczną drogą do zrozumienia rzeczywistości i odnalezienia się w świecie stale wzrastającej entropii? 

Stanowisko na pierwszej linii Obiegu Rzeczy sprawdzi się dla Ciebie idealnie! 

To praca dla osób, które:
– kochają układać rzeczy tak samo w Minecrafcie i tabelkach, ale też w przegródkach, na półkach i w przestrzeni;
– mają wyrzut endorfin na widok szuflad bibliotecznych z ułożonymi alfabetycznie aktówkami;
– z przyjemnością oglądają rolki metodycznych czynności, zastanawiając się, jakby to było w realu… 

W Obiegu Rzeczy każdy przedmiot może nie tylko znaleźć swoje logiczne miejsce w magazynie, ale także precyzyjnie trafić do najlepszego miejsca docelowego, czyli tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. I Ty możesz w tym pomóc!

Zadania związane z prowadzeniem magazynu i bazami danych to:
– zbieranie, kategoryzacja i systematyzacja danych, uzupełnianie baz informacji;
– wyszukiwanie brakujących informacji, proponowanie usprawnień procedur;
– bieżące zadania porządkowe – segregowanie i pakowanie rzeczy, organizacja pracy i czuwanie nad wsparciem wolontariackim.

Czego oczekujemy

Szukamy osób, które podzielają nasze wartości i chcą współtworzyć działania. Z przyczyn formalnych osoba praktykująca musi mieć status studencki na uczelni warszawskiej.

Najważniejsze są dla nas:

  • chęć do nauki i działania;
  • szacunek dla różnorodności;
  • otwartość na komunikację;
  • podejście less waste.

Dodatkowymi zaletami będą:

  • inicjatywa i samodzielność;
  • zaangażowanie w ideę less waste, minimalizowanie marnotrawstwa zasobów.

O organizacji

Fundacja Splot Społeczny to oddolna i lokalna organizacja. Rozwijamy nowatorskie rozwiązania lepszego gospodarowania zasobami w mieście. Działamy w obszarze kultury i ekonomii cyrkularnej oraz ekonomii społecznej społecznej i solidarnej.

Obieg Twórczy i Obieg Rzeczy to społeczne centrum gospodarowania zasobami w mieście.  Zbieramy, sortujemy, naprawiamy, przetwarzamy i angażując społeczność, razem uczymy się w działaniu, dzięki czemu wydobywamy pełen potencjał z zasobów. Część z pozyskanych rzeczy przekazujemy organizacjom pomocowym zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami ich beneficjentów. Tworzymy infrastrukturę usprawniającą wspólnotowe i społeczne zagospodarowanie nadmiaru.

Naszą społeczność stanowią przede wszystkim osoby, które szukają nieszablonowych rozwiązań na bardziej zrównoważone funkcjonowanie.

Obie inicjatywy są prowadzone przez kobiety i dostosowane do ich potrzeb. Mieścimy się przy ul. Białostockiej 5 u12 na Pradze Północ w Warszawie.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Prowadzimy działania w lokalu, który nie ma przystosowanych toalet dla osób poruszających się na wózkach. Nie mamy teraz możliwości adaptacji przestrzeni.

Zgłoś się na tę praktykę

Wyślij kilka zdań o swojej motywacji do włączenia się w nasze działania na adres: splotspoleczny@gmail.com.

Więcej informacji również pod numerem: +48 501 290 669.

Skip to content