logo

Osoba do obsługi sklepiku charytatywnego w Fundacji Splot Społeczny

Stanowisko:

Osoba do obsługi sklepiku charytatywnego w Fundacji Splot Społeczny

Organizacja:

Fundacja Splot Społeczny

Miejscowość:

Warszawa

O praktykach

Uważasz, że na świecie jest wystarczająco dużo rzeczy? Wierzysz, że zamiast produkcji nowych możemy nauczyć się wykorzystywać te, które już mamy i pomagać im trafiać tam, gdzie są potrzebne? Te praktyki są dla Ciebie! 

Możesz wspólnie z nami działać na rzecz lepszej przyszłości planety i nas wszystkich. Będziesz brać udział w projektach związanych z  odzyskiem i ponownym wykorzystaniem zasobów oraz ich dystrybucją w społeczności. Podczas praktyk pomożemy Ci odkryć Twoje mocne strony i rozwijać różnorodne umiejętności.

Będziesz mieć okazję pracować z lokalną, oddolną organizacją społeczną, aby zdobyć doświadczenie i lepiej zrozumieć, jak działa trzeci sektor.

Praktyki są bezpłatne, trwają co najmniej 70 godzin i odbywają się w Warszawie. Szczegóły związane z rozłożeniem godzin w czasie możemy ustalić indywidualnie.

Czym będziesz się zajmować

Czy tak bardzo jak my wierzysz, że kupowanie rzeczy z drugiego obiegu pomoże ograniczyć produkcję i oszczędzić koszty środowiskowe? Też wkurza Cię ultra fast fashion i zastanawiasz się, jak zatrzymać tę karuzelę obłędu? A do tego masz tak zwane gadane i wprost kochasz wszystkich zagadywać? 

Stanowisko osoby pierwszego kontaktu w Obiegu Rzeczy może być dla Ciebie idealnym wyborem! 

Z nami będziesz mogła/mógł:
– sprawdzić swoją smykałkę sprzedażową, nie rezygnując ze swoich wartości prośrodowiskowych;
– znaleźć przestrzeń na sprawdzenie siły swoich argumentów i okazję do ćwiczeń niezwykle przydatnej sztuki retoryki;
– przypomnieć sobie zabawę w sklep z czasów beztroskiego dzieciństwa.

W Obiegu Rzeczy każda interakcja staje się okazją do przejścia na dobrą stronę mocy i dołączenia do pionierów zmiany! 

Zadania w ramach obsługi sklepiku to:
– opieka nad gośćmi i wsparcie doświadczenia wymiany, przedstawianie zasad i wartości działania Obiegu Rzeczy;
– obsługa kasy fiskalnej, prowadzenie ewidencji sprzedaży (przyjęcie / wydanie / bony);
– bieżące zadania porządkowe – segregowanie i rozwieszanie rzeczy, organizacja pracy i czuwanie nad wsparciem wolontariackim.

Czego oczekujemy

Szukamy osób, które podzielają nasze wartości i chcą współtworzyć działania. Z przyczyn formalnych osoba praktykująca musi mieć status studencki na uczelni warszawskiej.

Najważniejsze są dla nas:

  • chęć do nauki i działania;
  • szacunek dla różnorodności;
  • otwartość na komunikację;
  • podejście less waste.

Dodatkowymi zaletami będą:

  • inicjatywa i samodzielność;
  • zaangażowanie w ideę less waste, minimalizowanie marnotrawstwa zasobów.

O organizacji

Fundacja Splot Społeczny to oddolna i lokalna organizacja. Rozwijamy nowatorskie rozwiązania lepszego gospodarowania zasobami w mieście. Działamy w obszarze kultury i ekonomii cyrkularnej oraz ekonomii społecznej społecznej i solidarnej.

Obieg Twórczy i Obieg Rzeczy to społeczne centrum gospodarowania zasobami w mieście.  Zbieramy, sortujemy, naprawiamy, przetwarzamy i angażując społeczność, razem uczymy się w działaniu, dzięki czemu wydobywamy pełen potencjał z zasobów. Część z pozyskanych rzeczy przekazujemy organizacjom pomocowym zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami ich beneficjentów. Tworzymy infrastrukturę usprawniającą wspólnotowe i społeczne zagospodarowanie nadmiaru.

Naszą społeczność stanowią przede wszystkim osoby, które szukają nieszablonowych rozwiązań na bardziej zrównoważone funkcjonowanie.

Obie inicjatywy są prowadzone przez kobiety i dostosowane do ich potrzeb. Mieścimy się przy ul. Białostockiej 5 u12 na Pradze Północ w Warszawie.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Prowadzimy działania w lokalu, który nie ma przystosowanych toalet dla osób poruszających się na wózkach. Nie mamy teraz możliwości adaptacji przestrzeni.

Zgłoś się na tę praktykę

Wyślij kilka zdań o swojej motywacji do włączenia się w nasze działania na adres: splotspoleczny@gmail.com.

Więcej informacji również pod numerem: +48 501 290 669.

Skip to content