logo

Praktykant/ praktykantka ds. produkcji wydarzeń kulturalnych w Fundacji Dom Sztuki

Stanowisko:

Praktykant/ praktykantka ds. produkcji wydarzeń kulturalnych w Fundacji Dom Sztuki

Organizacja:

Fundacja Dom Sztuki

Miejscowość:

Warszawa

O praktykach

Dom Sztuki to miejsce, w którym mieszkamy, uprawiamy warzywa i organizujemy wydarzenia. Od 2021 roku działamy na warszawskim Grochowie, czerpiąc z historii i tożsamości naszej okolicy. Tworzymy ogród spółdzielczy, organizujemy spacery i spotkania, pokazy filmowe. Działamy artystyczne, kulturalnie, sąsiedzko. Obecnie skupiamy się na działaniach związanych z upamiętnieniem grochowskiego kibucu.

Nasze cele to współtworzenie tożsamości Grochowa i Pragi Południe, upowszechnianie wiedzy z zakresu kultury, praw człowieka i dziedzictwa lokalnego, działanie na rzecz ochrony środowiska i lokalnego dziedzictwa przyrodniczego, a także nawiązywanie i zacieśnianie relacji sąsiedzkich i tworzenie oferty kulturalnej dla Grochowa, Pragi Południe i prawobrzeżnej Warszawy.

Dzięki praktykom możesz włączyć się w to działanie, uczestniczyć w pracach koncepcyjnych i programowych, a także zdobyć i rozwinąć następujące umiejętności:

  • produkcja wydarzenia kulturalnego
  • zarządzanie projektem
  • praca w zespole.

Praktyki są bezpłatne i trwają co najmniej 70 godzin, które możemy rozłożyć w czasie w zależności od Twoich i naszych potrzeb i możliwości. Część zadań możesz wykonać zdalnie.

Czym będziesz się zajmować?

  • przygotowywaniem wydarzeń kulturalnych i społecznych
  • opieką logistyczną nad wydarzeniami
  • opieką produkcyjną nad wydarzeniami

Czego oczekujemy?

Szukamy osób, które chcą działać społecznościowo i sąsiedzko, wpływać na otoczenie i zmieniać Grochów, całą dzielnicę, a może nawet Warszawę.

Szukamy osób, które lubią działanie w pozainstytucjonalnych warunkach i chcą spróbować działania w nowej i oddolnej organizacji pozarządowej.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Siedziba fundacji znajduje się na pierwszym piętrze budynku bez windy.

Zgłoś się na tę praktykę

Wyślij nam CV i kilka zdań na temat swojej motywacji do włączenia się na adres: kontakt@domsztuki.org.

Skip to content