logo

Asystent/asystentka ds. PR w Polskiej Izbie Żywności Ekologicznej

Stanowisko:

Asystent/asystentka koordynatora ds. PR

Organizacja:

Polska Izba Żywności Ekologicznej

Miejscowość:

Warszawa

O praktykach

Na praktykach będziesz bezpośrednio współpracować z koordynatorką ds. PR Polskiej Izby Żywności Ekologicznej. Dzięki praktykom nauczysz się podstawowych narzędzi używanych w public relations (monitoring mediów, budowanie bazy mediów, kontakt z dziennikarzami, follow-up) oraz komunikacji i promocji (media społecznościowe, WordPress, Canva).

Rozwiniesz także umiejętności takich jak pisanie informacji prasowych, prowadzenie kanałów komunikacyjnych Izby, nagrywanie filmów do mediów społecznościowych, pisanie artykułów, analizowanie uzyskanych wyników, tworzenie prostych grafik czy prowadzenie strony internetowej w systemie WordPress.

Podczas całego okresu praktyk będziesz mieć wsparcie koordynatora ds. PR oraz innych pracowników i pracowniczek działu.

O organizacji

Polska Izba Żywności Ekologicznej (PIŻE) jest organizacją sektorową, zrzeszającą rolników, producentów, przetwórców i sprzedawców branży certyfikowanej żywności ekologicznej. Naszą misją jest propagowanie zrównoważonego stylu życia i szeroka edukacja społeczeństwa na temat walorów zdrowotnych produktów ekologicznych oraz sposobu uprawy, hodowli i przetwórstwa biożywności. Chcemy propagować wiedzę na temat certyfikacji produktów ekologicznych symbolem „euroliścia” i korzyści, jakie niesie ekocertyfikat dla konsumentów, wyróżniając produkty bio od konwencjonalnych. Nasza działalność wspiera i promuje polskie rolnictwo i przestawianie gospodarstw rolnych z produkcji konwencjonalnej na ekologiczną.

Jako reprezentant środowiska certyfikowanej żywności ekologicznej, jesteśmy partnerem dla Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych resortów. Opiniujemy projekty legislacyjne dotyczące biożywności i lobbujemy na rzecz jak najszerszego wprowadzania ekoproduktów do szkół i przedszkoli oraz innych placówek publicznych. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom edukacyjno-promocyjnym chcemy propagować modę na ekoprodukty i rozwijać polski rynek biożywności i zrównoważonego rolnictwa.

Co będziesz robić?

Praktyki u nas to:

 • Tworzenie postów na Facebooku, Instagramie i LinkedInie PIŻE.
 • Tworzenie treści na profil na TikTok PIŻE.
 • Pisanie informacji prasowych o projektach PIŻE.
 • Tworzenie krótkich tekstów na stronę internetową PIŻE i do innych celów promocyjnych.
 • Tworzenie raportów podsumowujących projekty.
 • Tworzenie prostych grafik.
 • Tworzenie baz mediów.

Czego oczekujemy od praktykantów i praktykantek?

 • Statusu studentki/studenta uczelni warszawskiej
 • Umiejętności obsługi komputera, Internetu, narzędzi MS Office.
 • Komunikatywności i braku oporów do wykonywania rozmów telefonicznych.
 • Chęci do nauki, kreatywność.
 • Umiejętności posługiwania się poprawnie językiem polskim.

Informacje na temat dostępności praktyk dla osób z niepełnosprawnościami

Dotarcie do biura Izby jest utrudnione dla osób poruszających się na wózkach – aby do niego wejść należy pokonać kilka schodków (w tym przypadku dysponujemy mobilną rampą), jednak w środku znajdują się kolejne kręte schodki, po których osoba z trudnościami w poruszaniu się może mieć problem, aby wejść.

Zgłoś się na tę praktykę

promocja@pize.info.pl

Skip to content