logo

Twórca/twórczyni oraz asystent/asystentka kampanii reklamowej w Otwartym Warsztacie Rowerowym

Stanowisko:

Twórca/twórczyni oraz asystent/asystentka kampanii reklamowej w Otwartym Warsztacie Rowerowym

Organizacja:

Stowarzyszenie Mierz Wysoko

Miejscowość:

Warszawa

O praktykach

Zapraszamy na praktyki do Otwartego Warsztatu Rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko. Podczas praktyk zdobędziesz doświadczenie w promowaniu idei recyklingu, reusingu, ekonomii współdzielenia i ekologii.

Praktyki są bezpłatne, trwają co najmniej 70 godzin i odbywają się w Warszawie, głównie zdalnie. Szczegóły związane z rozłożeniem godzin w czasie możemy ustalić indywidualnie.

Czym będziesz się zajmować

W ramach praktyk:

  • zaprojektujesz nową kampanię lub wesprzesz obecną kampanię promującą punkt recyclingu rowerów
  • będziesz prowadzić działania promocyjne w mediach społecznościowych i tradycyjnych
  • będziesz docierać do nowych odbiorców punktu recyclingu rowerów
  • będziesz promować ideę kupowania rowerów używanych, oddawania niepotrzebnych rowerów do dalszego użytku i konsumpcji społecznie odpowiedzialnej: wyboru producentów/usługodawców dbających o kwestie ekologiczne, prowadzących projekty społeczne

Czego oczekujemy

  • chęci rozwoju kompetencji w zakresie komunikacji
  • gotowości do pracy zdalnej (w warsztacie brakuje przestrzeni na pracę przy komputerze)

O organizacji

Otwarty Warsztat Rowerowy, powadzony przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko, to punkt recyklingu rowerów oraz przestrzeń, w której każda chętna osoba może za darmo samodzielnie naprawić swój rower.

Nasza idea jest prosta – łączymy niepotrzebne rowery z ludźmi poszukującymi sprzętu, którego zakup jest ekologiczny i wspiera działalność pożytku publicznego. Sprawiamy, że niepotrzebne jednoślady nie trafiają na śmietnik, a osoby poszukujące dla siebie roweru mają dostęp do dobrego sprzętu po pełnej naprawie i w przystępnej cenie. Co najważniejsze – dzięki recyklingowi rowerów Otwarty Warsztat Rowerowy może prowadzić codzienne darmowe działania dla wszystkich chętnych.

W Otwartym Warsztacie Rowerowym można bezpłatnie naprawić swój rower zupełnie samodzielnie lub również za darmo skorzystać z porad mechanika. Jeśli wiesz, jak wykonać naprawę, możesz przyjść od poniedziałku do piątku i skorzystać z wygodnej przestrzeni, stojaków do napraw, narzędzi serwisowych od tych podstawowych po bardziej specjalistyczne. Dla rowerów mamy też małe spa – myjnię, a dla rowerzystów i rowerzystek – czajnik i ekspres do kawy.

Osoby, które potrzebują pomocy podczas wykonania naprawy, zapraszamy na sobotnie Otwarte Warsztaty Rowerowe – wykwalifikowany mechanik/mechaniczka wraz z wolontariusz(k)ami krok po kroku doradzą, jak wykonać naprawę.

W Otwartym Warsztacie Rowerowym działa też serwis rowerowy, do którego można odpłatnie oddać rower do naprawy. Pracują u nas doświadczeni mechanicy, którzy zepsute części rowerowe, nawet najbardziej skomplikowane, zawsze starają się naprawić, a nie wymienić na nowe. Dbamy, by nasza przestrzeń była otwarta i bezpieczna dla wszystkich osób, mile widziane są też zwierzęta. Mówimy po angielsku, ukraińsku, rosyjsku i białorusku.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

  • praktyki dostępne dla osób z niepełnosprawnością motoryki
  • zapraszamy osoby g/Głuche otwarte na komunikację z nami w polskim języku pisanym

Zgłoś się na tę praktykę

Wyślij zgłoszenie i kilka zdań o swojej motywacji do włączenia się w nasze działania na adres: zofia@mierzwysoko.org.pl.

Więcej informacji również pod numerem: +48 506 693 555.

Skip to content