logo

Asystent/asystentka ds. współpracy z otoczeniem w Fundacji Instytut Dyplomacji Gospodarczej

Stanowisko:

Asystent/asystentka ds. współpracy z otoczeniem w Fundacji Instytut Dyplomacji Gospodarczej

Organizacja:

Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej

Miejscowość:

Warszawa

O praktykach

Podczas praktyk wprowadzimy Cię w świat dyplomacji, biznesu oraz organizacji pozarządowych, a Ty będziesz mieć możliwość rozwinięcia swoich zainteresowań dyplomacją publiczną i gospodarczą oraz nauką o instytucjach publicznych będących w spektrum działalności Instytutu.

Praktyki trwają co najmniej 70 godzin i odbywają się głównie zdalnie, więc możesz dostosować ich realizację do swoich zajęć.

Czym będziesz się zajmować

  • researchem badawczym oraz researchem potencjalnych partnerów, w tym partnerów międzynarodowych;
  • przygotowywaniem zestawień i analiz;
  • przygotowywaniem tekstów do publikacji;
  • wsparciem w aktualnie prowadzonych projektach;
  • kontaktem z partnerami, w tym instytucjonalnymi.

Czego oczekujemy

  • statusu studentki/studenta uczelni warszawskich na co najmniej drugim roku na kierunkach: prawo, stosunki międzynarodowe, nauki polityczne, zarządzanie lub marketing;
  • znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2, mile widziana znajomość innych języków;
  • zainteresowania dyplomacją i podstawowej wiedzy w tym zakresie.

O organizacji

Instytut Dyplomacji Gospodarczej jest prywatnym ośrodkiem analitycznym typu think-tank, działającym w obszarze dyplomacji gospodarczej i kulturalnej. Misją Instytutu jest budowa nowej jakości w polskiej dyplomacji gospodarczej. Inicjujemy działania mające na celu zbliżenie różnych kultur oraz gospodarek.

Tworzona przez nas fundacja od kilku lat z sukcesem realizuje projekty międzynarodowe, dostarcza niezależne opinie, a także rzeczowe i pisane przystępnym językiem teksty dotyczące dyplomacji gospodarczej. Są one źródłem wiedzy zarówno dla osób zainteresowanych, jak i na co dzień zajmujących się biznesem oraz stosunkami międzynarodowymi.

Instytut skupia młodych ludzi z silnym zapleczem pozarządowym i biznesowym, posiadających kontakty i doświadczenie w skutecznej finalizacji przedsięwzięć biznesowych i projektów międzynarodowych. Przywiązujemy dużą wagę do edukacji osób zainteresowanych współpracą międzynarodową i prowadzeniem biznesu na arenie międzynarodowej. Wspieramy przedsięwzięcia na rzecz zwiększenia handlu i inwestycji międzynarodowych.

Wspomagamy naszych partnerów w skutecznej prezentacji stanowisk w relacjach z dyplomacją, biznesem, decydentami politycznymi, mediami oraz administracją publiczną.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Praca zdalna, wymagająca dostępu do telefonu i komputera.

Zgłoś się na tę praktykę

Wyślij CV oraz kilka zdań o swojej motywacji do włączenia się w nasze działania na adres: jakub.drozdz@idegroup.pl

Skip to content