logo

Specjalista/ specjalistka ds. administracyjnych w Fundacji „Bez Granic”

Stanowisko:

Specjalista/ specjalistka ds. administracyjnych w Fundacji „Bez Granic”

Organizacja:

Fundacja „Bez Granic”

Miejscowość:

Soczewka

O praktykach

Dzięki praktykom będziesz mieć możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w organizacji pozarządowej oraz jak najlepszego przygotowania do wykorzystywania nabytej w trakcie studiów wiedzy teoretycznej w przyszłej pracy zawodowej.

O organizacji

Fundacja „Bez Granic” to dwójka przyjaciół, których do działania zainspirował wspólny cel – pomoc innym. Nasza organizacja powstała w 2021 roku i cały czas prężnie się rozwija. Już na samym początku działalności otrzymaliśmy grat z programu „Działaj lokalnie!” – tworzyliśmy wspólnie z dziećmi i młodzieżą hoteliki dla owadów, sadziliśmy drzewa i krzewy miododajne, spotkaliśmy się z pszczelarzem i leśnikiem, żeby przybliżyć uczestnikom tematykę ekologii. Byliśmy również realizatorem dwóch przedsięwzięć, gdzie partnerem wydarzeń był Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Gmina Nowy Duninów – „Kultura na żywo” podczas którego odbył się cykl koncertów o charakterze patriotycznym i ludowym oraz „Spotkajmy się przy…choince”, gdzie uczestnicy mogli posłuchać prelekcji znanego etnografa dotyczącej obrzędów bożonarodzeniowych na Mazowszu oraz wspólnie wysłuchać i zaśpiewać wiele pięknych kolęd i pastorałek przy udziale Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” działającego przy Politechnice Warszawskiej w Płocku.

Zakończyliśmy z pozytywnym skutkiem realizację pięciomiesięcznego projektu pod nazwą „Razem możemy więcej!”. Były to zajęcia z psychologiem i terapeutą, zarówno indywidualne jak i grupowe pomagające osobom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom powracać do tzn. normalności i przeciwdziałać negatywnym skutkom covid-19. Projekt sfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Przy współpracy z Fundacją PZU, która dofinansowała nasz autorski projekt „Żyję aktywnie, żeby żyć”, realizujemy zajęcia taneczne dla dzieci, zajęcia fitness dla młodzieży oraz warsztaty zdrowego stylu życia dla dorosłych, głównie rodziców biorących udział w zajęciach sportowych. To niewiele, ale dla nas i lokalnej społeczności naprawdę bardzo dużo.

Czym będziesz się zajmować?

  • wsparciem organizacji przy realizacji projektów
  • sporządzaniem notatek
  • sporządzaniem sprawozdań z wydarzeń
  • tworzeniem postów na stronę internetową
  • redagowaniem treści do mediów społecznościowych
  • wsparciem funkcjonowania biura fundacji

Czego oczekujemy?

  • umiejętności komunikacyjne: dobra komunikacja jest kluczowa w miejscu pracy; oczekujemy, że będziesz w stanie wyrażać swoje myśli i pomysły w sposób jasny i skuteczny.
  • umiejętności interpersonalne: umiejętność pracy w zespole, zdolność rozwiązywania konfliktów i budowania relacji międzyludzkich są często ważnymi aspektami pracy.
  • umiejętności organizacyjne: praca w fundacji wymaga umiejętności planowania i organizacji zajęć, a także dostosowywania zajęć do indywidualnych potrzeb dzieci.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Nasza siedziba nie jest jeszcze przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Projekty, które realizujemy, z reguły odbywają się w terenie.

Zgłoś się na tę praktykę

biuro@fundacja-bezgranic.pl

Skip to content